Misiuni ale Republicii Moldova în străinătate

UCRAINA

ŞEFUL MISIUNII:E.S. Dl Ruslan BOLBOCEANU
Ambasador Extraordinar şi Plenipotenţiar
ACREDITARE PRIN CUMUL:Republica Uzbekistan şi Republica Turkmenistan
ADRESA: 01901, Kyiv, Yagotinska, 2, Kiev
TEL:+38 044 521 22 80
FAX: +38 044 521 22 72
E-MAIL:kiev@mfa.md
SITE:www.ucraina.mfa.md

Secţia consulară:

TEL/FAX.:+38 044 521 22 79

UNGARIA

ŞEFUL MISIUNII: E.S. Dl Oleg ŢULEA
Ambasador Extraordinar şi Plenipotenţiar
ACREDITARE PRIN CUMUL:Republica Croaţia, Bosnia şi Herzegovina, Slovenia, Comisia Dunării
ADRESA:H-1024, Budapest, Ady Endre u. 16
TEL:+36 1 336 3450
+36 1 336 3453
FAX:+36 1 209 1195
E-MAIL:budapesta@mfa.md
SITE:www.ungaria.mfa.md

  

 

 

 

  

 

MISIUNEA RM PE LÎNGĂ UNIUNEA EUROPEANA (REGATUL BELGIEI)

ŞEFUL MISIUNII: E.S. Dl Eugen CARAS
  Ambasador, Şef al Misiunii
   
ADRESA: 1050 Bruxelles, Belgium, Avenue Franklin ROOSEVELT, 55
TEL: +322 7400660
FAX: +322 7400669
E-MAIL: mission.bru@mfa.md
SITE: mrmue.mfa.gov.md

 

 

  

 

 

 

 

 

 

REPREZENTANŢA PERMANENTĂ A REPUBLICII MOLDOVA PE LÎNGĂ NAŢIUNILE UNITE (NEW-YORK, SUA)

ŞEFUL MISIUNII:E.S. Dl Victor MORARU
Reprezentant Permanent, Ambasador
ADRESA:35 East 29th Str., New-York, NY, 10016
TEL:+1212 447 1867  (ext 201, 202 şi 203)
FAX:+1212 447 4067
E-MAIL:NEW-YORK@mfa.md
SITE:www.onu.mfa.md
www.un.int/moldova

REPREZENTANŢA RM PE LÎNGĂ OFICIUL ONU LA GENEVA (CONFEDERAŢIA ELVEŢIANĂ)

ŞEFUL MISIUNII: E.S. Dna Oxana Domenti
Ambasador, Reprezentant permanent
ACREDITARE PRIN CUMUL:Confederaţia Elveţiană
ADRESA:1202 Geneva, 23 Avenue de France
TEL:+4122 733 91 03
FAX:+4122 733 91 04
E-MAIL:geneva@mfa.gov.md
SITE:www.geneva.mfa.md

 

REPREZENTANŢA RM PE LÎNGĂ CONSILIUL EUROPEI (REPUBLICA FRANCEZĂ)

ŞEFUL MISIUNII: E.S. Dna Corina CĂLUGĂRU
  Ambasador, Reprezentant Permanent 
   
ADRESA: Republica Franceză, 67000 Strasbourg,
  8 Boulevard du Président Edwards 
TEL: +33 367 15 06 46
FAX: +33388 36 48 96
E-MAIL: strasbourg@mfa.md
SITE: https://coe.mfa.gov.md/

 

 

 

 

 

CONSULATUL GENERAL AL REPUBLICII MOLDOVA LA FRANKFURT (REPUBLICA FEDERALĂ GERMANIA)

CONSUL GENERAL:Dl Anatol STRATULAT
ADRESA:Marbachweg 348, 60320, Frankfurt am Main
TEL:+49 (0) 69-52 78 08
FAX:+49 (0) 69-53 10 07
E-MAIL:frankfurt@mfa.md
SITE:www.frankfurt.mfa.md

CONSULATUL GENERAL AL REPUBLICII MOLDOVA LA MILANO (REPUBLICA ITALIANĂ)

CONSUL GENERAL:dl Sergiu GONCERENCO
ADRESA:str. Vincenzo Gioberti, 8 , 20123, or. Milano, Italia
TEL:0039 36745703
FAX:0039 36745700
E-MAIL:milano@mfa.md
SITE:milano.mfa.gov.md

 

 

CONSULATUL GENERAL AL REPUBLICII MOLDOVA LA ISTANBUL (REPUBLICA TURCIA)

CONSUL GENERAL: Dl Alexandru PRIGORSCHI
   
ADRESA:  Istanbul, Beyoğlu, Ömer Avni Mahallesi, Inönü caddesi № 18, D.1 (Gümüşsuyu Palas)
TEL: +90212 251 72 64
FAX: +90212 251 72 84
E-MAIL: istanbul@mfa.gov.md
SITE: www.istanbul.mfa.gov.md

 

 

 

  

 

 

 

 

CONSULATUL REPUBLICII MOLDOVA LA ODESA (UCRAINA)

CONSUL: Dl Ion CIORNÎI
   
ADRESA:  65009 Odessa, str. Posmitnogo, 2
TEL: +380 487 856 715
  +380 487 856 716
FAX: +380 487 856 716
E-MAIL: odessa@mfa.gov.md
SITE: www.odesa.mfa.gov.md

Pagini

Agenda

There are no items yet.

Subscribe to Agenda